Tez Hazırlama

yukseklisans-tezi-hazirlamaYüksek lisans tez hazırlama merkezi olarak yüksek lisans, lisansüstü, MBA, tezli ve tezsiz öğrencilere akademik hizmet vermekteyiz. Son sınıfa gelen öğrenciler tez dönemine girmeleri ile birlikte lisans dönemi akabinde tekrar akademik yüksek lisans tez hazırlama dönemine girer. Lisans bölümünde tez yazmış öğrenciler için biraz bilgi birikimi olmakla birlikte, lisans tezlerine oranla daha akademik düzeyde bir çalışma beklenmektedir.

Öğrenciler tarafından birçok soru ile muhatap olmaktayız. Tez hazırlama nedir, tez nasıl hazırlanır, tez hazırlama fiyatları ne kadardır, merkezler nerede, hangi merkezden destek alabilirim, hangi aşamalardan oluşmaktadır, kuralları var mı varsa kuralları nelerdir, danışmanlık alabileceğim merkezlere nasıl ulaşabilirim diye bize soru sorulmaktadır.

Yüksek lisans tez hazırlama süreçleri, tez konu önerisi sunma ile başlar, tez konusu seçimi son derece önemli bir meseledir ki tüm tezin gidişatını belirleyen özelliğe sahiptir. Bu anlamda hiç ele alınmamış, yazılmamış bir konu işlemek istiyorum diyorsanız, ilerleyen zamanlarda pişman olacağınızı şimdiden söyleyebilirim. İdealim güzeldir ancak kaldıramayacağınız yükün altına girmeyin. Tez konusunu danışman hocanıza onaylattıktan sonra, literatür taraması yapmaya başlamanız lazım. Geçici tez taslağı oluşturduktan sonra tez hocanıza danışarak ilerlemeye devam edeceksiniz. Danışmanınız birçok noktada çalışmanıza müdahale edebilir, bunu asla yadırgamayın. Danışman hocanız bir anlamda kaderiniz gibi olacak, dediğiniz yapmanız kaçınılmaz. Şikayeti bırakın ve danışman hocanızı sevmeye başlayın.

Yüksek lisans tez hazırlama hakkında dosyalar

 • Yüksek lisans tez konusu belirlemede ipuçları tıklayın

 • Yüksek lisans tez konusu nasıl belirlenmeli indirin

 • Yüksek lisans tez yazım aşamaları nelerdir inceleyin

 • Hipotez geliştirme nasıl yapılır tıklayın

 • Konu seçiminde hangi teknikler kullanılır indirin

 • Örnek yüksek lisans tezi indirin

 • Yüksek lisans formları toplu tıklayın

Süreç ilerledikçe teziniz elle tutulur hale gelmeye başlayacaktır. Yazım aşaması sonuna gelince tez yazım kılavuzuna uygun şekilde düzenleme yapmanız gerekir. Üniversitenizin tez yazım kılavuzuna göre uyarladıktan sonra çalışmanız biter ve sunum aşamasına gelirsiniz.

Yüksek lisans tez hazırlama merkezine gelen sorular

Bu bölümde öğrencilerden gelen soruları paylaşmak istiyoruz. Sizin de sormak istediğiniz soru varsa, buradan paylaşın sayfada yayımlayalım.

 • Tez hazırlama nedir, hangi aşamalardan geçerek yazabilirim? Bu sayfada kısaca bu konuya değindik ancak konu ile ilgili daha geniş bir makale yazmayı planlamaktayız.
 • Danışmanlık hizmeti veriyor musunuz, hangi şartlarda danışmanlık hizmeti alabiliriz Danışmanlık hizmeti almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
 • Tez örneklerine ulaşabilir miyiz? Sitemizde örnek tezlere ulaşabilirsiniz.
 • Danışmanlık ücretli mi, ücretliyse fiyatları ne kadar? Verdiğimiz danışmanlık ücretli detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Kurallarına göre akademik çalışma yapmak istiyorum ancak kuralları nedir, hangi kurallara dikkat etmeliyim?
 • Nasıl yapmam gerektiği konusunda bilgim yok, kısa zamanım kaldı ancak tez nasıl yazılır, literatür taraması nasıl yapılır, nelere dikkat etmem lazım, örnekler ile ilgili pdf dosyalarına nasıl ve nereden ulaşabilirim?
 • Tez yazımında program kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız hangisini kullanıyorsunuz? Tez yazımında program kullanmıyoruz.
Bu yazıyı lütfen paylaşabilir misiniz?

One Response so far.

 1. […] Lisans dönemimin Tez hazırlama aşamasındayım. “Zaman Yönetiminin İşletme Verimliliği Üzerindeki Etkileri” […]